İlimizde tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda; Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak İl Müdürlüğümüz organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir.

Bu kapsamda 17-18 Şubat 2018 Cumartesi ve Pazar günü İlimiz merkez ilçe  Kılbasan, Eminler ve Demiryurt köylerimizde yaban domuzu sürek avı düzenlendi.


Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve
tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel  avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir.

Bu kapsamda İlimiz merkez ilçe Kılbasan, Eminler ve Demiryurt köylerimizde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 17-18 Şubat 2018 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan mücadele amaçlı yaban domuzu sürek
avında 48 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir. Bu bağlamda Merkez Av Komisyonu Kararları doğrultusunda üç aylık üreme sezonuna girileceğinden üç ay süre ile Mücadele Amaçlı Sürek Avlarına ara verilmiştir. Tarımsal üretimimizin emektarı olan; çiftçilerimizin ürünlerinin korunması için İl Müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.


Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarımızda emeği geçen personellerimize, avcılarımıza, Alay Komutanlığımıza, Orman ve Su İşleri Karaman Şube  Müdürlüğümüze ve Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.