Olay, akşam saatlerinde Üniversite Mahallesi İbrahim Öktem Caddesi üzerinde meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Burak Y. (19) yönetimindeki 70 ED 543 plakalı hafif ticari araç, seyir halindeyken sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce kaldırım üzerinde sigara içmekte olan Ali Rıza Kuku’ya (42) daha sonra da büfe önünde bekleyen ve üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen Meltem Azman’a (20) çarptı.

Hafi ticari aracın çarptığı Ali Rıza Kuku, araç altında kaldı. İtfaiye ekipleri ile sağlık görevlilerin yardımıyla aracın altından çıkarılan Kuku, kaldırıldığı Karaman Devlet Hastanesinde kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hafi yaralanan araç sürücüsü Burak Y. ile Meltem Azman ise aynı hastanede tedavi altına alındı. Kaza anı ise büfenin güvenlik kamerasına böyle yansıdı.

Cumhuriyet Savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından araç kaza mahallinden çekilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu arada kazanın meydana geldiği büfeye üniversite öğrencilerinin sıklıkla gittikleri, kazanın akşam saatinde meydana gelmesi nedeniyle az sayıda öğrencinin bulunmaması ise büyük bir faciayı önledi.