Karaman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından Hamidiye Mahallesi’nde bulunan şehir mezarlığında yürütülen peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında mezarlık gül bahçesine dönecek.
Ekipler tarafından mezarlık girişinde kısa bir süre önce başlatılan peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının bu yılın yaz mevsiminde bitmesi planlanıyor. Proje çerçevesinde mezarlığın girişinde bulunan boş alana baston güller, selvi ağaçları ile rengarenk güller dikilirken, vatandaşların oturacakları kamelyalarda konacak. Mezarlığa ziyarete gelen vatandaşlar bu alanda oturup dinlenme imkanı da bulacak.


Karaman'da Mezarlık Bilgi Sistemi Hizmete Girdi
Mezarlık bilgi sistemi ile artık kabirler, daha kolay bir şekilde bulunabilecek. Mezarlık girişindeki hizmet binası yanında kurulan sistemde, mefta bilgilerinin çeşitli kriterlere göre sorgulanması, mefta hakkında bilgi alınması, mezar yerine kadar kısa yol bilgisinin harita üzerinde sunulması, boş mezar yerlerinin sorgulanması gibi işlevler yer alıyor. E-Belediyecilik ve T-Belediyecilik hizmetleri ile vatandaşların belediye ile ilgili işlemlerini kolaylaştıran Karaman Belediyesi'nde, 444 25 70 nolu telefonla birçok işlemi gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca vatandaşlar www.karaman.bel.tr internet sayfasına girerek, su borcu ve emlak borcunu da 7 gün 24 saat ödeyebiliyor.