Karaman’da yaşlı çiftin evinde alev alarak yanan çamaşır makinesi korkuya neden oldu.

Olay, Tapucak Mahallesi Bekir Sıtkı Erdoğan Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı Rıza apartmanının zemin katındaki dairede meydana geldi.

Mevlüt (85) ile Adviye Dinçer (83) çiftinin yaşadığı dairede öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle çamaşır makinesi alev aldı. O sırada evde bulunan Adviye Dinçer, kendi çabalarıyla çamaşır makinesindeki yangını söndürmeye çalıştı. Dumanların daireyi sarması üzerine yaşlı kadın bağırarak apartman sakinlerinden yardım istedi.

Komşuları yaşlı kadının yardımına koşarken, itfaiye ve polisten de yardım istendi. Olay yerine gelen itfaiye, dairenin elektriğini keserek yanan çamaşır makinesini dışarıya çıkardı. Evinden ayrılmak istemeyen yaşlı kadın komşularının ısrarı üzerine tekerlekli sandalye ile dışarıya çıkarıldı.

Hastaneye gitmek istemeyen yaşlı kadın sağlık görevlileri tarafından sandalye üzerinde kontrolden geçirildi. Yaşlı kadının elleri ve yüzünün is olması dikkatlerden kaçmadı. Çamaşır makinesi yanarak kullanılamaz hale gelirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.