10 Şubat 2018 tarihinde yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı soru ve cevap anahtarları sürücü adayları tarafından merakla araştırılıyor. Sürücü belgesi sahibi olmak isteyen vatandaşların büyük bir heyecanla katılım göstereceği ehliyet sınavı 10 Şubat'ta yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ehliyet sınavı sonrasında sürücü adayları çıkmış ehliyet sınav soru ve cevaplarını araştırıyor. İşte 10 Şubat 2018 tarihinde yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı soru ve cevap anahtarları

Çıkmış ehliyet sınav soruları
MEB tarafından 10 Şubat 2018 tarihinde yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı soru ve cevap anahtarları açıklandı. İşte kitapçık türlerine göre çıkmış ehliyet sınav soru ve cevapları:


K Kitapçığı Soru ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

L Kitapçığı Soru ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

M Kitapçığı Soru ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

N Kitapçığı Soru ve Cevap Anahtarları için tıklayınız.

 

Sınavdan geçmek için en az kaç puan gerekir?
Ehliyet sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Her bir sorunun değeri, 2 puandır. Adayların başarılı olabilmesi için en az 35 soruyu doğru cevaplandırması gerekir. Sınavdan en az 70 puan alanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazanır. 23 Aralık’ta yapılacak sınavın sonuçları, 4 Ocak’ta açıklanacak. Adaylar, MEB internet sitesinden T.C. kimlik numaralarıyla sonuçlarını sorgulayabilecekler.